Co nabízím 

Nabízím Vám lekce klasické Hatha jógy, Jógové terapie, cvičení Pilatesovy metody v kombinaci s jógovými cvičeními jak v dynamické tak klidové variantě a cvičení pro děti. Lekce přizpůsobuji potřebám cvičících, koncipuji je však vždy tak, aby byly co nejpřínosnější všem cvičencům, co nejšetrnější ke všem bez rozdílu věku a pohlaví a aby si každý, kdo si přijde zacvičit, lekci nanejvýš užil a aby se rád vracel. Do lekcí pro dospělé zakomponovávám také relaxaci, vědomou práci s dechem - pránajámu, meditaci i trochu nenásilné teorie. Lekce pro děti vždy přizpůsobuji jejich věku tak, aby pro ně vybrané aktivity byly přínosné a zábavné

 

HATHA JÓGA:

Ve svých lekcích kombinuji cvičení Hatha jógy (průpravné protahovací cviky, krátké sestavy, ásany) s technikami, které nejsou cvičením, ale ve svých důsledcích nám pomáhají nalézt cestu ke zdraví, tedy fyzickou, mentální i duševní rovnováhu. Jedná se o pránajámu, relaxaci, meditaci a na základě vlastní zkušenosti můžu i teoreticky poradit, jak přistupovat k některým hlubším očistným technikám tzv. Šatkarmas.

 

PILATESOVA METODA:

Při cvičení Pilatesovy metody postupuji od průpravných cviků zaměřených na osvojení správných návyků pro provádění samotného cvičení (dýchání, správné držení těla, koncentrace) ke cvikům sestavy vytvořené panem Pilatesem. Sestava má samozřejmě několik úrovní závislých na pokročilosti cvičence a já se snažím vždy maximálně přizpůsobit úrovni a potřebám skupiny či jednotlivce. 

Lekce zaměřuji pestře: matwork (cvičení na podložce bez zátěže), overball (s malými míči), s velkými míčí, s thera bandy (s gumami na posilování), s rollery (velkými válci), s balančními pomůckamipower pilates (silové pilates), outdoor pilates (venku v kombinaci s během), pilates circuit (pilates kruhový trénink), dancing pilates, standing pilates... 

 

CVIČENÍ S DĚTMI  - JÓGA PRO DĚTI

Miluji děti a uvědomuji si, jak je důležité je po všech stránkách rozvíjet: budovat jak jejich fyzickou schránku (ohebnost, hbitost, sílu a stabilitu), tak jim pomáhat nalézt a posilovat víru v sebe sama, vypracovat si správný žebříček hodnot, posilovat v nich chuť k aktivitě a poznávání nových věcí a pozitivní přístup k životu. Snažím se je také cíleným rozvíjením pravé mozkové hemisféry podporovat v umělecké činnosti. Všechny tyto aspekty jsem zpracovala do programu svého konceptu dětské jógy a přizpůsobuji jej dětem dle věku mezi 2 lety do 15 let. 

 

INDIVIDUÁLNÍ PRŮVODCOVSTVÍ, TERAPIE, CVIČENÍ

Pokud nemáte zájem o skupinový kurz a přesto na sobě toužíte pracovat, můžu vám nabídnout individuální setkávání. Od cvičení pilatesovy metody na míru, přes jógu a jógovou terapii, po reflexní a tantra terapeutické masáže.