Kdo jsem

Lucka, žena, manželka, matka dvou dětí. Od roku 2010 také instruktorka Pilatesovy metody a trenérka jógy II.třídy, průvodkyně nejen jógovou terapií, autorka knihy Mateřství a seberealizace (2015, pod pseudonymem Lucie Nobis) a autorka bezpočtu oborných článků k tématům jak pro časopis Sféra tak pro tématické blogy věnující se seberozvoji. Chodím převážně bosá, nikomu nic nediktuji, nikoho nehodnotím ani neodsuzuji. Jsem si vědoma toho, že každá bytost si musí projít svou vlastní životní zkušeností a že každý má v určitou chvíli jiné potřeby těla, mysli i duše. Klíčem ke štěstí je totiž především respekt a přijetí - sebe sama a tím i druhých v jejich diverzitě. 

Moje cesta k józe a pilates nebyla přímočará, asi jako život všech nás je dokonale spletitý. Po studiu gymnázia v Ostravě jsem se vydala do Brna na filosofickou fakultu studovat jazyky. Město Brno jsem po šesti letech opustila coby hrdá magistra, absolvetka oboru italština a francouzština. Toho času jsem si myslela, že díky kusu papíru s razítkem v pevných deskách mám patent na štěstí a možná i na rozum. Opak byl pravdou, ale já bych si to tehdy, v pětadvaceti, asi ani neuvědomovala, natož tak přiznala. 

Žila jsem "krásně" v nalajnovaných mantinelech uznávaných většinovou společností. Živila jsem se výukou jazyků a překlady, žila po boku muže, který si mě plánoval vzít a založit se mnou rodinu. To vše se stalo. Koupili jsme si domeček a já se stala mámou. Během mateřské dovolené jsem si však uvědomila, že ty mantinely většinové společnosti mi začínají být těsné. 

Nejprve jsem šla s proudem, ale hodně jsem zpomalovala. Po čase jsem se otočila a již několik let, kráčím proti většinovému proudu. Je to cesta náročná, zato velmi naplňující a obohacující. Ponořila jsem se do hloubky s přáním poznat skutečné životní souvislosti a moci žít svůj život podle své vlastní režie.

Přestala jsem jógu cvičit, ale začala jsem ji žít. Stala se mi berlí v těch nejtěžších chvílích. Díky józe jsem našla toho nejspolehlivějšího rádce, ne ji jako filozofocký směr, ani žádného guru, ani žádné náboženství, ale SAMA SEBE. Vlastní praxí jsem došla k tomu, že odpovědi na všechny otázky si neseme každý v sobě. 

Pilatesova metoda cvičení ke mně přišla sama v období po prvním porodu. Objevila jsem ji coby vhodné fyzické a fyziologické cvičení pro pevné a zdravé tělo. Pilates mi pomáhá vyrovnat jednostranné fyzické zatížení nejen v mateřství. Kromě neustálého zvedání dětí tahám i jiná břemena a světe div se, žádnou bolestí zad netrpím, mým slabým článkem není ani krční páteř a s kily zásadně nebojuji. Cítím se výborně a někdy ještě lépe :-) 

Ke všem těmto zkušenostem se přidal ještě týdenní pobyt ve tmě, tichu a samotě, intenzivní výcvik v oblasti tantrických masáží, kurzy terapeutického tance, MINDFULNESS výcvik, seminář metody Wim Hofa a další drobné kurzy, které mi v synergii pomáhají poskládat životní souvislosti jako obrázek puzzle...

Veškerou svou praxi předávám dále, a´t už se týká vědomé práce s tělem, myslí anebo jde hlouběji k jádru naší existence. 

Jsem stále na cestě, cíl zatím v nedohlednu. Možná právě proto, že ta cesta samotná je cílem veškerého životního úsilí.

 

Pokud Vás zajímá moje odborná kvalifikace, seznam absolvovaných kurzů a licencí najdete níže:

- jaro 2011 Licence na cvičení Pilatesovy metody, specializace Matwork (cvičení na podložce), studio Wellness Evy Blahušové

- rok 2011/2012/2013 Diplomy - Standing Pilates, Pilatesova metoda pro rehabilitaci, Cvičení v těhotenství, Pilates Dance, studio Wellness Evy Blahušové

- školní rok 2011/2012 studium pro cvičitele jógy II.stupně u Českého Svazu Jógy o.s.

- zima/jaro 2012/2013 studium reflexní terapie, Škola reflexní terapie manželů Patakyových

- jaro 2015 Diplom - Dětská jógové cvičení, seminář Hanky Luhanové,www.jogasdetmi.cz

- jaro 2015 - Cesta pro děti, Brandon Bays, dvoudenní seminář vedený Simonou Weiss

- školní rok 2016/2017 studium Jógové terapie, Český svaz Jógy o.s.

- podzim 2016 Týdenní pobyt v tichu, tmě a samotě

- léto 2017 Profesionální výcvik celostní smyslné masáže (Tantra), Denisa Říha Palečková a Richard Vojík

- školní rok 2017/2018 kurzy Biodanzy a tance 5 Rytmů

- leden/únor 2019 8týdenní MINDFULNESS výcvik, Mindfulness institut

- říjen/listopad 2019 8týdenní Follow Up MINDFULNESS výcvik, Mindfulness institut

- prosinec 2019 Wim Hof Method seminář

:-) Plus léta vlastní praxe, sebereflexe, meditací, pránajámy a introspekce