Příměstské tábory s jógou, vědomým pohybem, mindfulness, meditacemi a tvořením - vše v přírodě

Dívčí příměstský tábor ve Světicích, 24.8. - 28.8. 2020  (dívky 7 - 13 let)

Chlapecký příměstský tábor ve Světicích, 24.8. - 28.8. 2020  (chlapci 7 - 13 let) 

 
V roce 2019 proběhl pilotní projekt ryze dívčího tábora v přírodě. Tento počin měl velký ohlas a úspěch. V tomto roce plánujeme v termínu 24.8. - 28.8. 2020 příměstský tábor pro dívky a současně příměstský tábor pro chlapce. Pro obě skupiny ve věku 7 - 13 let. Tábor se uskuteční v zázemí Bílého domu ve Světicích a v přilehlých lesích denně od 8 - 16hod.
 
Dívčí skupinu povede: 
Erika Župová - učitelka Montessori přístupu, koučka, terapeutka kineziologie. Již několik let se věnuje organizaci pobytů a programů pro děti a celé rodiny, má 1 syna. 
Lucie Vybíral Pastrňáková - lektorka jógy a funkčního tréninku, vědomého pohybu, průvodkyně meditacemi. Lucka vede skupinové kurzy pro dospělé i děti (ve školách a školkách v okolí Říčan) a organizuje tématické pobyty, má 2 děti. 
 
Chlapeckou skupinu povede: 
Tomáš Janoušek - muzikant, moderátor, kovář amatér, milovník přírody, partner a táta 3 dětí. Má zkušenosti jako průvodce v lesní školce i jako průvodce v domácí škole a vedoucí dětských táborů. Absolvent výcviku Mužská síla a účastník mužských kruhů. 
Thomas Vejrážka - česko americký trenér vědomého pohybu a dechu, terapeut, lektor. Thomas žil 20 let v L.A. a své dovednosti předává bilingvní formou dětem v lesní školce, otec 2 dětí. 
 
PROČ zvlášt pro holky a kluky? Protože každá skupina potřebuje jiný přístup, jiné vzory, jiné zátěžové situace, má odlišné hranice komfortu...
Chlapci nekomfortem sílí, dívkám dlouhotrvající nekomfort sílu bere.
Holky rády sdílejí, kluci konají.
Dívkám svědčí laskavý pohyb, kluci potřebují adrenalin. 
Holky potřebují ženské vzory a současně vědomí, že existují silní a vědomí muži, o které se mohou opřít. 
Chlapci si žádají mužské vzory síly, stability, odvahy a akceschopnosti. Potřebují zažít výhru i prohru a najít tak trvalý zdroj síly v sobě... 
 
V průběhu tábora budeme účelně propojovat obě skupiny při vybraných aktivitách. Jinak budou skupiny trávit čas odděleně. 
 
Celkově toužíme v dětech podpořit: 
- pokoru, laskavost, vděčnost
- sebehodnotu, sebelásku, sebevědomí a sebeuvědomování
- konstruktivní práci s vlastními emocemi 
- empatii, schopnost socializace, vzájemné pochopení, naslouchání a komunikaci
- respekt k odlišnosti
 
Čemu se budeme na příměstském táboře věnovat? 
- denní jógová cvičení
- vědomý pohyb pro stabilizaci, sílu, hbitost
- MINDFULNESS hry pro děti  
- meditace s arte terapií
- tvorba a výroba
- cvičení a aktivity pro podporu zraku zdrave-oci.eu/
- tanec
- MUZIKOTERAPIE
- výlety do lesa a celodenní pobyt venku
- společné sdílení, dívčí kruhy a chlapecké kruhy
To vše v česko anglickém pojetí - zvolené aktivity budou probíhat v anglickém jazyce díky přítomnosti rodilého mluvčího.  
 

Vzkaz lektorů rodičům: 

Tomáš: " Tábor by měl klukům přinést zkušenost. Zkušenost trávit čas především v mužské a klukovské společnosti, kde si společně sáhnou na témata a dovednosti, na které jinde není, nebo nezbývá čas. Rádi bychom jim ukázali mužské kvality v různých oblastech života.Budeme rozvíjet práci s tělem, silou, hranicemi, ale také sdílení  a setrvání v tichu. Taky si budeme hrát, muzicírovat, tvořit. Seznámíme se a budeme pracovat s nástroji jako nůž, sekera, pila, dláta.Vyzkoušíme svoji sílu, vytrvalost, hranice, limity, pohodlí i nepohodlí... Posílíme týmovou spolupráci, sebe- vědomí, sebe-úctu, ale i respekt jeden k druhému a vnímání odlišností mužského a ženského světa." 

Thomas: " Na táboře propojíme práci fyzického těla formou vědomého pohybu (všeobecná sportovní dovednost, bojové umění, lezení po stromech, hvězdy, stojky...) s prohloubením emoční inteligence. Také se vydáme dobroudružnou cestou za hledáním svého silového zvířete a společné chvíle prolneme konverzační angličtinou." 

Lucka: " Velmi se těším na naši dívčí skupinku, která byla v loňském roce vskutku nabíjející! Budeme společně cvičit jógu a tancovat, nořit se do ryze ženské energie a budeme si osvojovat způsoby, jak z ní čerpat ženskou sílu a tím kvést do krásy pevně zakořeněné květiny se zářivým květem. Každý den propojíme vědomou práci s tělem a myslí s výtvarným vyjádřením - arte terapií. Kromě vyživování ženské energie se budeme učit přijímat i tu mužskou, které je pro harmonii celku potřeba." 

Celý projekt organizujeme pod záštitou spolku Rodina v Harmonii z.s.
 
Cena tábora na 1 dítě: 3500Kč zahrnuje (lektorné v čase 8 - 16h, oběd (včetně salátu a domácího koláče), náklady na materiál pro tvoření. Možnost platby na splátky. 
 
Již brzy zde přidáme proklik pro automatické přihlášení. Zatím mi můžete poslat mail a své místo si předrezervovat.